Skip to Content

GŁOSOWANIA

 

Moduł głosowań jest przeznaczony do przeprowadzania głosowań, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby używać go do ankiet, czy zapytań mieszkańców o opinie na dany temat. Przeprowadzanie głosowania odbywa się za pomocą e-maili. Mieszkaniec dostaje e-mail z treścią głosowania i trzema odnośnikami do kliknięcia TAK, NIE, WSTRZYMUJE SIĘ. Aby zagłosować wystarczy kliknąć na odpowiedni odnośnik.

Przykładowy formularz głosowania:


 

 

Jeżeli mieszkaniec dostarczy swój głos za pomocą papierowej karty do głosowania lub nie ma adresu e-mailowego wówczas administrator musi wprowadzić głos za takiego mieszkańca. Po wprowadzeniu głosu przez administratora mieszkaniec automatycznie dostanie wiadomość e-mailową o wprowadzeniu głosu na jego konto.

Takie działanie systemu daję bardzo dużą pewność przed popełnieniem błędu przez administratora przy zliczaniu głosów. Ponieważ mieszkaniec dostanie informację jak zagłosował to jeśli coś nie będzie się zgadzać, może na to zareagować.

Jak wygląda przeprowadzenie głosowania:

1) W systemie dodajemy nowe głosowanie (około 5 minut)
2) Wysyłamy elektroniczne karty do głosowania do właścicieli (około 1 minuty)
3) Nic nie robimy, czekamy na oddanie przez właścicieli głosów, system poinformuje nas gdy głosowanie przekroczy 50 % (około 7 dni, wszystko zależy od aktywności właścicieli)
4) Zamykamy głosowanie i rozsyłamy wyniki głosowania do właścicieli (około 5 minut)

O co należy zadbać, aby elektroniczne głosowania były w pełni skuteczne:

1) Najlepiej zrobić uchwałę wspólnoty rozszerzającą sposób powiadamiania i głosowania o drogę elektroniczną.
2) Zebrać od właścicieli deklarację, że wyrażają zgodę na powiadamianie i głosowanie drogą elektroniczną. W deklaracji powinien być zawarty adres e-mail, na który mają być wysyłane powiadomienia i karty do głosowania.
3) Osoby, które nie wyraziły zgody na elektroniczne głosowanie, powinny mieć możliwość osobistego oddania głosu, dlatego należałoby wyznaczyć 1-2 terminy, w których można przyjść do członka zarządu i oddać głos.Skontaktuj się z nami
883 903 093
* koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora

Nasza usługa

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WL na lata 2007-2013 UNIA EUROPEJSKA
EUROPEJSKI FUNDUSZ
ROZWOJU REGIONALNEGO