Komunikacja

System Wirtos.pl pozwala na komunikację z mieszkańcami za pomocą dwóch mediów. Jedną z metod komunikacji jest SMS, a drugą E-mail.

Komunikacja E-mail

Używając komunikacji za pomocą E-mail można używać własnej skrzynki pocztowej lub skorzystać ze skrzynki dostarczanej przez Wirtos.pl. Należy pamiętać, że w zależności od tego jaką skrzynkę się wybierze na tą skrzynkę będą odpowiadali mieszkańcy. Ustawienie skrzynki za pomocą, której będą wysyłane e-maile można zmienić w Konfiguracja->Email->Ustawienia skrzynki.

Komunikacja SMS

Używając komunikacji za pomocą SMS można ustawić sobie wlasny numer telefonu w polu numeru telefonu "Od".

Uwaga !! Wysyłanie SMS jest płatne dodatkowo. Tak więc jeżeli decydujesz się na powiadomienia SMS mieszkańców musisz się liczyć z dodatkowymi opłatami. Koszt naliczenia zostanie wyświetlony podczas wysyłania sms-ów. Obecnie koszt ten wynosi około 20 gr/sms (1 sms = 160 znaków).

E-mail

Chcąc wysłać wiadomość e-mail do mieszkańców musimy skorzystać z modułu Narzędzia->Wyślij e-mail do mieszkańców.


 

Następnie wybieramy wyślij e-mail do wybranych mieszkańców. Oznaczamy tych do których wiadomość ma trafić, wpisujemy tytuł i treść wiadomości. Na koniec klikamy wyślij.

 


 

W treści wiadomości można używać specjalnych kodów, które potem są zamieniane na odpowiednie wartości, np.: saldo mieszkańca, czy jego naliczenia.

Przykładowa wiadomość może wyglądać następująco:

 

 Do mieszkańca natomiast dojdzie z wypełnionymi wartościami np.: aktualnym saldem.

 Oto lista dostępnych kodów:

    %BILANS% -aktualny bilans mieszkańca
    %CZYNSZ% -miesięczne naliczenie
    %LOGIN% -prywatny login mieszkańca używany w strefie mieszkańca
    %INVIDUAL_ACCOUNT% -inwidualny numer konta
    %EMAIL% -email mieszkańca
    %ZWROTGRZECZNOSCIOWY% -zwrot grzecznościowy
    %IMIE% -imię mieszkańca
    %NAZWISKO% -nazwisko mieszkańca
    %POSTADDRESS% -adres pocztowy mieszkańca
    %PHONENUMBER% -numer telefonu mieszkańca
    %LOCALINDEX% -identyfikator mieszkańca przez lokal
    %USERACCOUNTKEY% -identyfikator do automatycznego rozpoznawania płatności
    %MONTHBILANS2009% -zestawienie za rok 2009 podzielone na miesiące
    %MONTHBILANS2010% -zestawienie za rok 2010 podzielone na miesiące
    %MONTHBILANS2011% -zestawienie za rok 2011 podzielone na miesiące

 

Status E-mail - wszystkie wiadomości e-mail są wysyłane asynchronicznie. Oznacza to, że po kliknięciu wyślij e-mail nie nastąpi automatycznie wysyłanie e-maili tylko zlecenie wysyłania. Takie rozwiązanie ma na celu przyspieszenie pracy przy programie. Wysłanie 100 e-maili może trwać nawet około 5 minut. Tak więc jeżeli klikniemy wyślij wiadomość może zostać wysłana dopiero po paru minutach. Status e-mail - wysłany, czy jeszcze czeka na wysłanie można sprawdzić w statusie e-maili.

 


 

W tej kontrolce można wstrzymać jeszcze nie wysłane e-maile oraz usunąć je z kolejki wysyłania. Jeżeli widzimy jakieś wiadomości w tabelce powyżej oznacza to, że jest jakiś problem z wysyłaniem e-maili. Problem może dotyczyć źle skonfigurowanej skrzynki, źle podanego e-maila u mieszkańca lub przekroczenia limitu wysyłanych wiadomości u pośrednika Państwa poczty.

SMS

Powiadomienie SMS-ów jest dodatkowo płatne około 20 gr/sms. Aby wysłać wiadomość należy użyć opcji: Wyslij SMS i wybrać mieszkańców, do których ma trafić wiadomość.


wyslij sms

Wysyłanie SMS-ów odbywa się synchronicznie oznacza to, że wiadomość zostanie przekazana do operatora komórkowego od razu po kliknięciu wyślij.

Istnieje możliwość podania swoich namiarów w polu nadawcy wiadomości SMS.